نظر داریم برای کسانی که به طور جدی به ایجاد یک استارتاپ موفق فکر می کنند، راهنمایی مختصری ارائه دهیم.توسعه یک ایده و تحقق یک استارتاپ کاری دشوار است. برای ..
راههای توسعه کسب وکار مهارتهای کارآفرینی

چگونه یک استارتاپ موفق داشته باشیم؟

این بار در نظر داریم برای کسانی که به طور جدی به ایجاد یک استارتاپ موفق فکر می کنند، راهنمایی مختصری ارائه دهیم.

۱.توسعه ایده

توسعه یک ایده و تحقق یک استارتاپ کاری دشوار است. برای تأثیرگذاری یک استارتاپ، و داشتن یک استارتاپ موفق موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. نکته اصلی این است که از شروع کار دیدگاه خود را از زاویه مشکلات و نیاز های افراد تنظیم کنید. در عین حال انگیزه و هدف خود را در زندگی مشخص نمایید. به مزایای برجسته خود توجه کنید. معیارهای اصلی یک ایده موفق به شرح زیر است: دوام (ارزش در طول زمان یا اهمیت طولانی مدت) ، اعتماد به نفس (امکان دفاع از آن) و پایداری (امکان تحقق ایده در طول مدت زمان).

حال شما آماده ایجاد یک استارتاپ هستید. اکنون این سؤال پیش می آید که ایده از کجا گرفته می شود؟ از نظر تجربی چندین روش مختلف که می تواند در یافتن ایده عالی برای یک استارتاپ کمک کند را شرح داده ایم:

 • فکر کردن در مورد آنچه که شما یا افراد نزدیک خود ندارید، کافی نیست.
 • به قسمت هایی از بازار توجه کنید که تا به حال توسط شرکت های دیگر مورد توجه قرار نگرفته اند.
 • محدوده ای را انتخاب کنید که به ایده شما احساس نیاز بیشتری می شود.

۲.شناخت بازار

شناخت بازار یکی از مهم ترین دلایل موفقیت است. اگر ویژگی های خاص حوزه تجاری را که انتخاب کرده اید نمی دانید ، تلاش های شما بیهوده خواهد بود. در منطقه ای که می شناسید بمانید. کاری را که با آن آشنا نیستید، شروع نکنید. در مورد مصرف کنندگان به یاد داشته باشید که مانند آنها فکر کنید و نیازهای آنها را دریابید.

نظر داریم برای کسانی که به طور جدی به ایجاد یک استارتاپ موفق فکر می کنند، راهنمایی مختصری ارائه دهیم.توسعه یک ایده و تحقق یک استارتاپ کاری دشوار است. برای ..

۳.سریع باشید

کارآفرینان برجسته اینترنتی کوین رایان ، توماس جنسمر ، مارک آندرسن و مارک زاکربرگ در مصاحبه خود با Business Insiders ، از سرعت عمل و واکنش سریع به تغییر نیازهای بازار به عنوان یک عامل بسیار مهم برای یک شروع موفقیت آمیز یاد کرده اند.استارتاپ موفق

۴.تلاش زیاد و صبر

تحقق پروژه شخصی شما در گروی تلاش های زیاد خواهد بود. در چنین شرایطی، شانس موفقیت تان، بستگی به عزم شما و تمایل به ادامه کار تا سود آوری و همچنین توانایی غلبه بر مشکلات و کنار آمدن خلاقانه با چالش های رقبا دارد.

۵. خلاق باشید

تفکر خلاق برای سودآوری و شروع کار شما ضروری است. مثال عالی از این موضوع Airbnb است که اولین مورد اجاره اتاق آنها با تشک های هوا بود. بنیانگذاران این استارتاپ بسیاری از شرکت های تأسیس شده در صنعت جهانگردی را از رده خارج کرده و میلیارد ها درآمد کسب کرده اند. بنابراین، نترسید و از طرح های تجاری پذیرفته شده و معمول فراتر بروید! این یعنی منحصر به فرد بودن شما!

۶.درباره تیم تان فکر کنید

تعداد افراد تیم شما نباید زیاد باشد. با این وجود ، آنها باید در ایجاد ارزش شرکت از انگیزه درونی بالایی برخوردار باشند. باید افرادی درست و با دانش بسیار باشند. افرادی که چشم انداز آینده مهمتر از حقوق و دستمزد بالا برای آنها است.

۷.سازماندهی تجارتی منسجم

موارد اساسی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 • ثبت شرکت شما.
 • مشاوره حقوقی و پشتیبانی حسابداری.
 • ایجاد مدل مالی مؤثر در تجارت شما.
 • ساختن یک الگوی رسمی از عملکرد تجاری شما.

علاوه بر این، یک تاجر باید درک کند که در مرحله اولیه راه اندازی، یکی از مهمترین توصیه ها توجه ویژه به هدایت پروژه است نه پول و درآمد.

نظر داریم برای کسانی که به طور جدی به ایجاد یک استارتاپ موفق فکر می کنند، راهنمایی مختصری ارائه دهیم.توسعه یک ایده و تحقق یک استارتاپ کاری دشوار است. برای ..

۸.خطرات را فراموش نکنید

خطرات همراهان طبیعی هر تعهد جدید هستند. آنها نباید شما را بترسانند یا مانع پیشرفت شما شوند. به طور کلی ، یک استارتاپ می تواند با خطرات زیادی روبرو شود.

 • ریسک در بازار: آیا بازاری برای محصول شما وجود دارد؟ آیا برای کسی لازم است؟ آیا مردم هزینه آن را پرداخت می کنند؟ پاسخ دادن به این سؤالها یکی از اصلی ترین کارها قبل از عرضه محصول شما به بازار است. اگر این خطر به نفع شما باشد ، کسب و کار شما موفق است.
 • ریسک محصول: یکی دیگر از اولویت های اصلی در حین ایجاد استارتاپ ، شناسایی محصول شما ، ویژگی های آن ، مشکلاتی که با کمک آن حل می شود و شایستگی اش برای سرمایه گذاری در آن است.
 • ریسک تجربه تیمی: یک شخص نمی تواند به تنهایی با همه خطرات کنار بیاید. شما باید تیمی از متخصصان را بسازید که تجربه و دانش کافی در زمینه تجارت داشته باشند. علاوه بر این، این تیم برای ایجاد ایده در مورد ساخت محصول، عرضه آن به بازار و غیره ضروری است.
 • ریسک مالی: اکثر مبتدی ها برای راه اندازی نیاز به سرمایه گذاری دارند. که این سرمایه در ابتدا می تواند از سوی دوستان ، خانواده ، سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری باشد.
 • خطر Copycats: همیشه این خطر وجود دارد که رقبا محصول شما را کپی کنند. این امر به ویژه برای صنعت فناوری اطلاعات است.

این لیست از خطرات می تواند ادامه یابد و موارد جدیدی نیز اضافه شود. با این وجود همیشه روش هایی برای مدیریت آنها وجود دارد.

با ما همراه باشید:

www.karenkart.com

کارن کارت
کارن کارت، کارت ویزیت الکترونیکی است. به کمک کارت ویزیت الکترونیکی می توانید هم کسب و کار خود را با فیلم و عکس معرفی کنید هم از طریق کارت ویزیت الکترونیکی شماره مخاطبین خود را جمع آوری و یک باشگاه مشتریان بسازید.کارت ویزیت الکترونیکی جایگزین مناسبی است برای کارت ویزیت های کاغذی که پس از مدت کوتاهی دور انداخته می شوند. کارن کارت یک کارت ویزیت الکترونیکی دیجیتال است که به شما قابلیت ارسال پیامک به مخاطبین را هم می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *